GODZINY OTWARCIA
OBIEKT: PON-ND 8:00-23:00
 BIURO: PON-PT 10:00-17:00
Z MIŁĄ CHĘCIĄ POROZMAWIAMY!

Klub Gedania 1922 prowadzi treningi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat. Obecnie mamy 14 grup szkoleniowych, współpracujemy ze szkołami, a na naszych obiektach powstało przedszkole sportowo-edukacyjne.

Naszym celem jest rozwój psychofizyczny naszych podopiecznych. Stawiamy na wychowanie przez sport i budowanie nawyku aktywności fizycznej. Dodatkowo oferujemy specjalistyczny trening piłkarski dla najbardziej utalentowanych zawodników. Stwarzamy możliwości do rozpoczęcia profesjonalnej kariery piłkarskiej poprzez udział w rozgrywkach najwyższego szczebla oraz testy w klubach zagranicznych.

Naszymi najwybitniejszymi wychowankami są:

Rafał Murawski – obecnie zawodnik Lecha Poznań, a w przeszłości m.in. Arka Gdynia, Rubin Kazań (Rosja) oraz reprezentacja Polski (uczestnik EURO 2012)

Michał Szromnik – obecnie zawodnik Dundee United FC oraz reprezentacji Polski U-20

Wszystkie treningi odbywają się na obiektach Klubu w skład, których wchodzą m.in. dwa boiska pełnowymiarowe, dwa boiska kryte oraz boisko do beachsoccera. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów oraz wspierane przez psychologa i lekarza.

ZAPRASZAMY do udziału w treningach! Pierwsze zajęcia są dla każdego bezpłatne. Przyjmujemy wszystkich, bez względu na poziom umiejętności.

WITAMY!

GKS Gedania 1922 to najstarszy klub piłkarski działający w Gdańsku. Został on założony 15 sierpnia 1922 jako wielosekcyjny klub sportowy. Od samego początku działa sekcja piłkarska.

W sezonie 2010/2011 występuje w klasie okręgowej grupa gdańska. Więcej..

Działajmy razem!

Chcesz dołączyć do firm takich, jak R-Gol, Saur Neptun Gdańsk czy CNF Autoserwis

i by Twoje logo znalazło się obok?
Jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi partnerami - razem osiągniemy więcej!

Krzysztof Bujko

- v-ce prezes, dyrektor ds. szkolenia i promocji

k.bujko@gedania1922.pl  tel. 505 093 706

27.08.2015

W sobotę 29 sierpnia dojdzie do starcia dwóch beniaminków IV ligi. Obydwa zespoły doskonale wzajemnie się znają. Będzie to czwarty sezon z rzędu, kiedy to kluby z Gniewina i Gdańska będą rywalizować razem w lidze. Bilans spotkań to 2 zwycięstwa Stolemu, 1 zwycięstwo Gedanii i aż 3 remisy.

W tym sezonie zespół z Gniewina rozpoczął sezon od dwóch porażek - 2:0 z Powiślem Dzieżgoń i 4:1 ze Starogardem. W ostatni weekend Gniewino zdobyło pierwsze punkty pokonując na własnym boisku Anioły Garczygorze. Teraz drużyna Stolemu będzie chciała pójść za ciosem i pokonać beniaminka z Gdańska.

Zespół Gedanii jak do tej pory posiada na swoim koncie 4 punkty. Wszystkie zostały zdobyte przy Hallera 201, tak więc w Gniewinie podopieczni Bartosza Dolańskiego i Pawła Szajrycha postarają się odnieść pierwsze zwycięstwo wyjazdowe. Pod znakiem zapytania stoi występ Rafała Ulczyńskiego który zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego. Mimo to zespół z Gdańska liczy na drugi komplet punktów w tym sezonie.

Po raz siódmy w ostatnich czterech latach na przeciw siebie stanie Stolem i Gedania. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko ? Miejmy nadzieje, że będą to czerwono-biało-niebiescy.

Stolem Gniewino - Gedania 1922 Gdańsk
29.08.2015 godz. 17:00
Gniewino ul. Sportowa

24.08.2015

Niepokonany Starogard i podrażniona ostatnim meczem Gedania.

Ciekawego widowiska spodziewali się licznie zgromadzeni kibice na boisku Gedanii w sobotni poranek . Dobra pogoda i piękna murawa sprzyjała obydwu drużynom w stworzeniu dobrego widowiska.

Mecz rozpoczął się wzajemnego badania się rywali, dużo walki w środku pola, oby dwa zespoły próbowały utrzymać się przy futbolówce. Duża ilość zaczepnych akcji z oby dwóch stron, brakowało jednak dokładności. Pierwszą bardzo groźną akcje przeprowadziła Gedania, bardzo dobrze piłkę z własnej połowy wyprowadził Paweł Pianka, zagrał na prawą stronę do Dawida Domjana - ten doskonale dograł piłkę do Ernesta Skórki, niestety zabrakło centymetrów do otworzenia wyniku spotkania. Chwilę później miało miejsce przykre zdarzenie, po rzucie rożnym dla Gedanii w polu karnym głowami zderzył się kapitan zespołu ze Starogardu Kacper Sikora i napastnik drużyny gospodarzy Bartosz Bławat . W skutek tego zderzenia zawodnik ze Starogardu musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieje, że Kacprowi nie stało się nic poważnego i już w następnym meczu pomoże swoim kolegom na boisku. Przed przerwą groźny atak wyprowadziła drużyna gości, jednak w sytuacji 2 na 1 dobrze zachował się Michał Cielecki, a Piotr Kortas pewnie sparował piłkę i do przerwy kibice przy Hallera 201 nie zobaczyli bramek. Druga połowa wyglądała podobnie, wysokie tempo gry, sporo ataków z dwóch stron. W 60 min na boisku Bławata zastąpił Bocheński, zaś za Skórkę wszedł Michał Szczepankowski. I od tego czasu Gedania coraz częściej stwarzała groźne sytuacje. Jednak tego dnia oby dwie formacje obronne dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków. W 77 min meczu na boisku pojawił się Marcin Sikorski który zastąpił Macieja Gorwę, zaś 4 min później wszedł Adam Lampczyk za Pawła Piankę. I to właśnie rezerwowi Gedanii w 87 min przeprowadzili akcje która mogła zapewnić 3 punkty drużynie Bartosza Dolańskiego i Pawła Szajrycha. Sikorski odzyskał piłkę, zagrał do Lampczyka, ten posłał futbolówkę do Bocheńskiego - ta następnie trafiła do Szczepankowskiego, który dobrze obsłużył Lampczyka, jednak doskonałym refleksem wykazał się Jakub Paszkowski, broniąc ten strzał a następnie dobitkę Radosława Reglińskiego głową. Jeszcze szanse miał Bocheński, jednak po raz kolejny pewnie broni Paszkowski. Do końca meczu nie mieliśmy już groźnych sytuacji i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Kibice na pewno nie mogą być zawiedzeni widowiskiem, mecz był toczony w szybkim tempie, oby dwa zespoły stwarzały sporą liczbę akcji zaczepnych. Pozostaje niedosyt, że mimo dobrej gry nie udało się odnieść zwycięstwa. W jego poszukiwaniu, drużyna z Hallera uda się w następny weekend do beniaminka z Gniewina.

Gedania 1922 Gdańsk 0:0 KP Starograd Gdański

Skład Gedanii: Kortas - Ulczyński, Lipka-Wszołczyk, Wasilewski, Cielecki - Domjan, Gorwa (77'Sikorski), Regliński, Pianka (81'Lampczyk) – Bławat (58'Bocheński), Skórka (60'Szczepnakowski)

Widzów: ok. 200

21.08.2015

W środę 19.08.2015 w Centrum Sportowym w Gniewinie odbyło ciekawe spotkanie z udziałem młodzieżowej drużyny Naszego klubu. Gedania Gdańsk złożona z zawodników młodzieżowych została zaproszona na mecz towarzyski z klubem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al - Ain FC. Na "Arenie Mistrzów" w Gniewinie obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym mogliśmy obejrzeć zarówno pokaz bardzo wysokich umiejętności technicznych jak i prawdziwą walkę o zwycięstwo. Po końcowym gwizdku sędziego drużyna gospodarzy cieszyła się ze zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a jedyna bramka meczu została strzelona w 85 minucie.

Skład Gedanii: Robakowski - Ulczyński, Wilgos, Keller, Bemowski - Kohnke, Gorwa, Regliński, Skowroński - Lamczyk, Rumiński oraz: Zdziarski, Górka, Dulko, Wilichowski, Biadała

Z kolei we wtorek 18.08.2015 sparing z rówieśnikami z klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zagrała drużyna Gedania 1922 Gdańsk U-17. Mimo dobrej gry ulegliśmy 0-4. Nasi rywale zaprezentowali wysoki poziom gry, imponowali szczególnie wyszkoleniem technicznym.

20.08.2015

Już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy Hallera 201 w Gdańsku dojdzie do arcyciekawego meczu pomiędzy Gedanią 1922 Gdańsk a KP Starogard Gdańsk.

Najbliższy rywal Czerwono-Biało-Niebieskich w tegorocznych rozgrywkach pełni rolę jednego z faworytów do uzyskania promocji do III ligi. I jak dotąd doskonale wywiązują się z tej roli, ponieważ są w "czubie" tabeli z kompletem sześciu punktów. Najpierw ograli Anioły Garczygorze w stosunku 2:0, zaś w ostatni weekend pokonali beniaminka z Gniewina 4:1. Oba mecze Starogard grał u siebie, tak więc wizyta przy Hallera będzie pierwszym sprawdzianem na wyjeździe podopiecznych Mariusza Majewskiego. W drużynie ze Starogardu dobrą formą w tym sezonie błyszczą Dubiela i Siora, którzy mają na swoim koncie już po dwa trafienia.

Zespół Gedanii podrażniony przegraną w Dzierzgoniu przystąpi do meczu bardzo zdeterminowany, by na swoim boisku odnieść kolejne zwycięstwo. Niestety w drużynie  Bartosza Dolańskiego i Pawła Szajrycha  zabraknie Karola Zaniewskiego z powodu doznanej w Dzierzgoniu kontuzji (skręcenie kostki)  oraz Michała Sałanowskiego, który wrócił już do indywidualnych treningów, jednak na mecz ze Starogardem nie będzie jeszcze gotowy. Mimo tych braków zespół liczy na podtrzymanie serii zwycięstw na swoim boisku. Tym bardziej, że po tygodniowej absencji do zespołu wrócił Miłosz Lipka-Wszołczyk.

Z jednej strony zespół którego cel jest jasny i klarowny - awans do III ligi. Z drugiej strony niepokonana w tym roku na własnym boisku Gedania. Czy KP Starogard Gdański odniesie trzecie zwycięstwo z rzędu? Czy Gedania zmaże plamę po porażce w Dzierzgoniu? Nie możesz tego przegapić! Emocje Gwarantowane! Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Gedania 1922 Gdańsk - KP Starograd Gdański

Sobota 22.08.2015 godz 11:00

Al. Hallera 201 w Gdańsku

18.08.2015

Nie udało się zawodnikom Gedanii odnieść 15 zwycięstwa z rzędu w zmaganiach ligowych. Drużyna Bartosza Dolańskiego uległa Powiślu Dzierzgoń 3:1.

Mecz rozpoczął się od śmiałych ataków Gedanii i już w 5 minucie wynik otworzyć mógł Michał Szczepankowski, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Zmarnowana sytuacja zemściła się bardzo szybko i chwile później po stracie w środku pola "oko w oko " z Piotrem Kortasem stanął Sebastian Zieliński i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Niestety chwilę później było już 2:0. Dobry rajd skrzydłem drużyny gospodarzy, dogranie wzdłuż bramki, a tam czekał już Wojciech Pliszka, który umieścił piłkę w siatce. Gospodarze po bramkach nabrali większej pewności siebie. W 36 minucie po wrzutce z prawej strony boiska i braku zrozumienia obrońcy i bramkarza swoje drugie trafienie strzałem głową uzyskał Pliszka. Do przerwy zespół Gedanii schodził do szatni przy wyniku 0:3.

Po przerwie zespół Gedanii rzucił się do ataku, próbując uzyskać bramkę kontaktową. W 54 minucie po dobrym zagraniu ze środka pola w dobrej sytuacji znalazł się Michał Szczepankowski, dograł do Bławata, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Sędzia jednak dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. W następnych minutach ataki Gedanii nie przynosiły zamierzonych efektów i trenerzy Dolański i Szajrych wprowadzili na boisko Michała Gajewskiego, Ernesta Skórkę i Przemysława Bocheńskiego  i to właśnie akcja dwóch ostatnich przyniosła bramkę. Dogranie  Skórki wykorzystał  Bocheński i najskuteczniejszy zawodnik Gedanii w ostatnich dwóch sezonach mógł cieszyć się z premierowej bramki w tym sezonie.  W 67 minucie na boisku zadebiutował w Gedanii Waldemar Szpręglewski, zastępując Dawida Domjana.  Następne minuty to próby ataków gości i groźne kontry gospodarzy. Po jednej z nich słupek uratował drużynę z Gdańska. Chwilę później Rafal Ulczyński sfaulował w polu karnym zawodnika Powiśla i mieliśmy "jedenastkę" . Tej jednak nie wykorzystał Tomasz Kowalski i wynik dalej brzmiał trzy do jednego. Niestety gościom nie udało się odrobić strat i musieli po raz pierwszy od marca zejść z boiska pokonani.

Następna okazja do zwycięstwa będzie miała miejsce w najbliższą sobotę o godz. 11:00 przy Hallera 201. Przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański

Powiśle Dzierzgoń 3:1 (3:0) Gedania 1922 Gdańsk

Bramki: Zieliński (8’), Pliszka (21’,36’) – Bocheński (69’)

Skład Gedanii: Kortas – Ulczyński, Zaniewski, Wasilewski, Cielecki – Domjan (67' Szpręglewski), Gorwa

(55' Skórka), Regliński, Pianka – Szczepankowski (55' Gajewski), Bławat (55' Bocheński)